کد خبر: 7322 جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶- ساعت ۲۳:۱۴

وعده های مقامات استانی در راستای توسعه مدارس شهرستان کوار

به گزارش بهارکوار به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار، کلنگ احداث دو مدرسه 8 کلاسه و 12 کلاسه با حضور دهقان فرماندار شهرستان کوار، موصلی مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس فارس و گودرزی کارشناس امور اتباع و مدارس خارج از کشور اداره کل آموزش وپرورش به زمین زده شد.

 

مدرسه 8 کلاسه روستای فرود با مشارکت 50 درصدی جمعی از خیرین و اداره کل نوسازی و توسعه مدارس فارس با زیربنایی معادل 1200 مترمربع و اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

 

همچنین کلنگ احداث مدرسه اتباع بیگانه واقع در شهر کوار خیابان گلزار شهدا با زیربنای 1300 مترمربع و اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال با مشارکت کمیسیاریای عالی سازمان ملل و اداره کل نوسازی و توسعه مدارس فارس به زمین زده شد.

 

گفتنی است پروژه ساخت مدرسه اتباع بیگانه در زمینی به مساحت 2750 مترمربع اهدائی 28 تن از کشاورزان روستای کوارکهنه طی مدت 4 ماه به اتمام خواهد رسید.

 

همچنین در این سفر وعده های قابل توجهی از جانب موصلی مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس فارس در راستای بهبود وضعیت مدارس شهرستان طی بازدیدهای بعمل آمده از 16 مدرسه شهرستان داده شد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1.ساخت طبقه دوم مدرسه دخترانه شهید نعمتی شهر کوار

2. تکمیل خوابگاه شبانه روزی و تبدیل به مدرسه 12 کلاسه

3.پرداخت 50 درصد از هزینه زمین چمن مصنوعی کوار

4.ساخت و تکمیل مدرسه 6 کلاسه روستای نوروزان

5. ساخت نمازخانه دبستان دخترانه شهر کوار

6.ساخت کارگاه های آموزشی هنرستان شهید غفاری

7.ساخت آموزشگاه 6 کلاسه روستای محمودآباد یک دانگ

8.هوشمند سازی 7 کلاس درس در مدارس شهرستان

9.اهدا 5 دستگاه کپی به مدارس شهرستان

10. پرداخت هزینه سه دستگاه اتو مخصوص کارگاه هنرستان خواهران به ارزش 3/6 میلیون

11. تامین اعتبار جهت تهیه تجهیزات مورد نیاز مدرسه استثنایی فرشتگان

 

شایان ذکر است گودرزی نیز در این سفر تامین هزینه 4 دستگاه کامپیوتر و یک دستگاه لب تاب جهت مدرسه دخترانه فاطمه الزهرا(س) شهر کوار و هوشمند سازی مدرسه 12 کلاسه اتباع بیگانه  را متقبل شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت خبری تحلیلی بهار کوار می باشد