پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۴:۵۱
هیات شهدای گمنام در اقدامی جالب که نیاز مبرم نسل جوان است بعد از برپایی منبر و عزاداری با محوریت روحانی جلسه، اقدام به برگزاری جلسات پرسش و پاسخ نمود که با استقبال جوانان هیئت نیز همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارکوار به نقل از سموئیل، هیات شهدای گمنام کوار که اکنون سه ساله شده است و برای دومین محرم موفق به برپایی مراسم دهه اول محرم است، امسال در اقدامی جالب که نیاز مبرم نسل جوان است بعد از برپایی منبر و عزاداری با محوریت روحانی جلسات پرسش و پاسخ که با استقبال جوانان هیات نیز همراه بود برگزار کردند.

 رسانه منبر با این زمان حداقلی نمی تواند جوابگو باشد و به نظر بنده این چنین جلسات پرسش و پاسخ بسیار لازم است چراکه نسل جوان با سولات و شبهات بسیاری مواجه است و به ندرت با عالمان عالم برخورد می کند و از طرف دیگر از کتاب سخنرانی و فضای مجازی آنچنان استفاده نمی کند. 

 شرکت جوانان در این جلسات سبب تفکر بیستر و آشنایی با تضارب آرا می شود که به نوعی این اقدام می تواند لبیک حداقلی به کرسی های آزاداندیشی رهبری باشد.

شاهدیم که برخی هیات با تاکید بیشتر بر روضه و مداحی بال شور را سنگین تر از بال شعور کرده اند و متاسفانه خروجی این عمل با نگاهی به گوشی مخاطبان دیده می شود که نه تنها به اندازه مداحی و روضهُ سخنرانی دیده نمی شود بلکه گاهی اوقات هیچ سخنرانی و کتابی یافت نمی شود بلکه چند گیگ فقط مداحی به سبک ها و وزن های مختلف و کاملا به روز شده موجود است.

لازم است بدانیم که در جلسانی که عالم محور نیست اگر نگوییم هیچ تحولی اتفاق نمی افتد رشد آنچنانی نمی کند و جریان ساز نخواهد شد و حتی گاهی دچار انحراف نیز می شود.

هیات شهدای گمنام از دوستانی تشکیل شده است که علاوه بر جلسات توسل که لازم و ضروری است از حلقه های فکری و معرفتی که ضروری تر است غافل نشده است و نمود این جریان در احیا جلسات پرسش و پاسخ و و پخش محصولات فرهنگی از جمله کتاب و سخنرانی در امسال و همچنین برگزاری همایشاتی در عید غدیر در سال گذشته با حضور حجت الاسلام محسن روحانی،مسئول واحد فرق و مذاهب سازمان تبليغات اسلامی فارس و حضور مسیحی پروتستان مسلمان شده بنام خانم تینا ماری هاسکی(ترابیان) صاحب تالیف کتاب مثلث عشق و امسال با حضور سلمان حدادی وهابی مشرف شده به مذهب تشیعُِ که با استقبال کم نظیر نیز همراه بود) دیده می شود که پیشنهاد می شود جلسات هفتگی هیات با محوریت عالم عالم با بیان سلسه مطالب موضوعی و زنجیر وار و در ادامه برگزاری جلسات پرسش و پاسخ بعد از جلسات هفتگی و یا با محوریت همایشات و کرسی های آزاد اندیشی و در ادامه برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های مختلف این خلا را در شهرستان ۵۰۰ شهید کوار رفع نمایند انشاالله.

 مطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما