پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷:۲۲
بر آن شدیم که یادی از پیشکسوتان ورزش کوار کنیم و پای خاطرات، درد دل و یا پیشنهاد و انتقادهای آنان بنشینیم که قطعا با استفاده از مطالب آنان راهکارهایی در جهت بهتر شدن ورزش شهرستان یاری رسان خواهد بود.

با یکی از پیشکسوتان فوتبال روستای فرود مصاحبه ای را ترتیب داده ایم و امیدواریم این رویه را ادامه داده تا پیشکسوتان بدانند که آنها را دوست داشته و خواهیم داشت و همچنین جوانان متوجه باشند که روزگار خیلی زود آنها را به این جرگه خواهد رساند، باشد که خاطرات و گفتار ایشان پندنامه ای برای بهتر ورزش کردن و زندگی کردن باشد. ان شا الله

 

علی مریخ یکی از پیشکسوتان فوتبال کوارلطفا خودتان را معرفی کنید

علی مریخ متولد 1341 از روستای فرود هستم که فعلا در شیراز ساکن می باشم.

 

فوتبال را از کجا شروع کردی؟

وقتی به مدرسه می رفتم از سپاه دانش آن زمان معلمی به روستای فرود آمد که به فوتبال علاقه داشت و ما را به این ورزش آشنا کرد و ما نیز با توجه به اینکه ورزش بسیار جذابی بود بالطبع علاقمند شدیم و در دوره راهنمایی در مدرسه ای که واقع در کارخانه قند کوار بودیم به عضویت تیم مدرسه درآمدم و در روستای فرود و با همکاری دوستان، زمین های ناهموار را جهت فوتبال صاف می کردیم و تقریبا همیشه ضمن کمک به پدرمان در امور کشاورزی به فوتبال می پرداختیم.

 

چه موقع فکر کردی که واقعاً بازی فوتبال را بلدی؟

اولین بار که برای بازی با تیم روستای دشتک از طرف مسئول تیم فرود دعوت شدم بسیار خوشحال شدم و فهمیدم که مورد توجه بزرگترها قرار گرفتم ولی حیف که اون بازی که قرار بود در زمین کارخانه قند کوار برگزار شود به دلایلی انجام نشد.

در مدرسه شهید دیلمی هر روز با تیمهای روستاهای دیگر بازی می کردیم البته در وقت استراحت ظهر. همچنین جنب شهرداری فعلی زمینی بود بنام زمین بهداشت که به آنجا می رفتیم و فوتبال بازی می کردیم. در این مسابقات بود که با یکی از بهترینهای فوتبال آشنا شدم و اون کسی نبود جز علی عفیفی که در جنگ تحمیلی شهید شد. روحش شاد.

 

در چه لیگ هایی بازی کردی؟

قبلا تیمها زیاد بودند و ما باید از دسته 3 شروع به فوتبال می کردیم تا تیممان به رده های بالاتر صعود کند و من نیز با تیم شهید رضازاده فرود از دسته سوم شروع کردم و به رده لیگ یک کوار رسیدیم اون موقع بود که به تیم منتخب کوار دعوت شدم که مربیگری آن به عهده آقای غلام حیدری بود و با این تیم در مسابقات حذفی شیراز شرکت کردیم. همچنین مدتی هم به عضویت تیم فوتبال رسالت کوار در آمدم  که تیم خیلی خوبی بود و آموزش و پرورش از این تیم حمایت می کرد چرا که همه بازیکنان محصل و جوان بودند. مدتی هم عضو تیم هنرستان شهید غفاری کوار بودم که دوران خیلی خوبی را در این تیم سپری کردم.

 

بعد از اینکه از سن فوتبالی گذشتید به چه فعالیتی مشغول شدید؟

من نمی توانستم از فوتبال کنار بروم به همین خاطر چندین سال با مدیریت خوب آقای افتخار در خدمت تیم شهید رضازاده بودم که این ایام از بهترین دوران من در فوتبال بود چونکه در آن مدت من به عنوان مربی در کنار آقای افتخار بودم و تیممان دارای تشکیلات در حد باشگاههای بزرگ بود و هیئت مدیره داشتیم با مدیرعامل و کمیته های فرهنگی و انضباطی و حتی تبلیغات و ... و تمریناتمان مسمتر و همیشگی بود و همه چیز در جای خود و منظم بود. بی انضباطی در پائین ترین حد ممکن بود و ما در هفت سال برگزاری باشگاههای کوار برنده کاپ اخلاق شدیم هیچگاه بابت تیمداری و هزینه های آن از بازیکنان پول دریافت نکردیم و حتی هزینه بازیکنان نیز متقبل می شدیم و با این حال در مسابقات بخشهای شیراز، لیگ دسته دو استان فارس و همچنین لیگ یک استان فعالیت کردیم و در حال حاضر نیز خودم در تیم پیشکسوتان روستای فرود در مسابقات پیشکسوتان شهرستانها شرکت می کنم.

 

حرف آخر؟

از نشریه پارسه کمال تشکر دارم که ضمن بها دادن به ورزش شهرستان برای اولین بار نیم نگاهی هم به پیشکسوتان داشته اند که امیدوارم این رویه ادامه داشته باشد چونکه از این طریق ناگفته های این قشر و درد دل آنها به گوش جوانان و مسئولین خواهد رسید. من و امثال من توقعی جز احترام از طرف دوستان نداریم و ان شا الله که در آینده جوانان فوتبالیست کواری در سطح کشور و جهانی دیده شوند. همچنین باز یادی کنم از دوستان و همبازیان خودم  به خصوص شهیدان حسین رضازاده و علی عفیفی و حمید شکوهی. والسلام

 

تهیه کننده: جهانبخش سلیمی خبرنگار بهارکوار و پارسهمطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما