يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵,May 01 2016
پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۲۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۷:۲۱
شهیدان غلامرضا باقری و براتعلی اکبرآبادی دوستانی آسمانی که از دوران کودکی تا جوانی همواره با هم بودند و سرانجام با تنظیم یک وصیت نام و در یک سنگر و به عنوان اولین شهدای دفاع مقدس شهرستان کوار به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

شهيد براتعلي اكبرآبادي فرزند علي در تاريخ 1/3/1342 در خانواده ای مذهبي در روستاي اكبرآباد کوار بدنيا آمد و تحصيلات ابتدائی خود را در مدرسه كمال الملك اين روستا و سه سال دوره راهنمائي را در مدرسه نو بنياد كوار گذراند و بعد از اتمام دوران راهنمائي نزديك به دو سال در كارهاي كشاورزي به پدر خود كمك مي كرد . و مدتي در شيراز در چلو كبابي مشغول به كار بود و بعد از آن هم در يكي از نانوائي ها كار مي كرد . توضيحا در اين مدت كه در شيراز حضور داشت ، بخاطر اينكه اوائل انقلاب بود در چندين نوبت محل كار خود را ترك مي كرد و به صفوف تظاهرات كنندگان عليه رژيم طاغوت مي پيوست و در عمل ثابت ميكرد كه اسلام براي اين شهيد عزيز از ارزش والائي بر خوردار بود . شهيد از سال 1358 الي اواخر سال 1359 جمعا بمدت 18ماه در مجتمع شير و گوشت فزريس كار مي كرد. در تاريخ 22/2/1360 از طريق اعزام نيروي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كوار همراه با شهيد غلامرضا باقري حدوداً به مدت 15ماه براي گذراندن دوره آموزشي عمومي بسيج به اكبرآباد مرودشت اعزام گرديدند . و درطول اين مدت با توجه به اينكه خيلي هم آموزشهاي سخت و فشرده داشتند ولي بخاطر عشق و علاقه زيادي كه به اسلام و حضرت امام (ره) داشتند ، همه را به جان خريدند . خدا ميداند موقعي كه از آموزشي جهت مرخصي به منزل آمده بودند اينقدر از روحيه بالاي برخوردار بودند كه انسان را به تعجب وا مي داشتند و چنان بي طاقت و مشتاق بودند كه هر چه زودتر به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام شوند .

این شهید در تمام دوران زندگي از اخلاق ويژه اي برخوردار بودند و براي پدر و مادرشان احترام خاصي قائل بودند . هميشه با مردم به مهرباني و عطوفت رفتار مي كردند و به نماز اول وقت اهميت زيادي مي دادند و همچنين به روزه گرفتن بسيار مقيد بودند تا آنجائيكه درماه مبارك رمضان كار روزمره خود را انجام مي داد و مرتبا روزه هر ساله خود را مي گرفتند . بيشتر اوقات به مسجد مي رفتند و در نماز جماعت شركت مي كردند و نسبت به انجام واجبات و ترك محرمات كوشا بودند . درآخر اين مطلب را عرض كنم كه شهيد عزيز با برادر شهيد غلامرضا باقري از همان دوران كودكي با هم بودند و در هنگام مدرسه و در موقع كار در شيراز و همچنين در مجتمع شير و گوشت فزريس هر دو با هم بودند و هر دو با هم به آموزشي رفتند و با هم به مرخصي آمدند و مجدداً به جبهه اعزام شدند و در حالی که هر دو يك وصيت نامه تنظيم كرده بودند در تاریخ 23 تیرماه 1360 در ميدان تير آبادان بر اثر اصابت تركش خمپاره دريك سنگر به درجه رفيع شهادت نائل شدند.

فرازي از وصيت نامه شهيدان براتعلي اكبرآبادي و غلامرضا باقري

اينجنابان غلامرضا باقري فرزند حسين و براتعلي اكبرآبادي فرزند علي وصيت مي كنيم كه براي ما گريه نكنيد و خوشحال باشيد كه ما به آرزوي خود رسيديم و افتخار كنيد كه چنين فرزنداني داريد و به هم تبريك بگوييد و هر كس خواست عروسي كند ، شركت كنيد و عروسي امر واجبي است و پيراهن مشكي به تن نكنيد كه مردن در راه خدا افتخار است و ما بايد اين درخت اسلام را با خون خود آبياري كنيم تا انشاء الله حضرت مهدي (عج) ظهور نمايد و دنيا را پر از عدل و داد نمايد از تمام دوستان و آشنايان انتظار داريم كه طرفدار اسلام و قرآن باشيد از پدر و مادرمان مي خواهيم كه ما را حلال كنند . تا منافقين بدانند،

 

خوني كه در رگ ماست هديه به رهبر ماست

روم در جبهه اسلام كنم از حق طرفداري ، خميني را كنم ياري

 

وما بايد بهترين جوانان اين مرز و بوم را فداي اسلام كنيم تا خدا از ما راضي شود اما اين جنگ خدا و شيطان است جنگ حق عليه باطل است كه انشا الله حق پيروز است « اسلام باريك مي شود اما از هم پاره نمي شود » .

ما بايد ياور اسلام باشيم همه گوش به فرمان رهبر انقلاب خميني باشيم و گوش به ياوه گويان ندهيم پشتيبان رهبر و روحانيت و دولت مكتبي باشيم .

 

نمي كشم دست از حسينم با مرگ سرخ احيا شود دين

توحيد اين است ، حق اين چنين است

انتهای پیام/224224مطالب مرتبط :

مهدی اکبرآبادی
۱۳۹۲/۵/۲۷ ۲۱:۵۰

جهاد اکبر زمینه جهاد اصغر مادر بزرگم که هم اکنون سکته زده است و زبانش به لکنت افتاده است در خاطره ای از شهید غلامرضا می گفت: او برای چوپانی خویشان به ارباب رفته بود که در همان زمان عروسی یکی از اقوام به راه بود و غلامرضا مجبور بود که کمکشان کند اما ظاهرا در عروسی صدای موسیقی مطرب به گوش می رسید، در این دوراهی شهید باقری راه سوم را انتخاب می کند و در حالی که در عروسی می ماند و وظیفه خویشاوندی بجا می آورد پنبه در گوش می کند تا صدای حرام در روح او اثر نکند چرا که می خواست به شوق پرواز سبک بماند ولی هزینه این مجاهدت نیز می دهد و وقتی می خواست پنبه از گوش درآورد خون جهاد اکبر از لاله های مطهرش جاری گشت تا مهر تایید بر جهاد اصغر را با تقدیم مجدد خونش در آبادان به فرماندهی روح خدا بگیرد و با این خط شکنی ها راه را بر هم سلکانش روشن و باز کند. مطلب مرتبط: شهید سعید است و شهادت سعادت زندگی نامه و وصیتنامه شهید اکبرآبادی زندگی نامه و وصیتنامه شهید باقری samuel67.blogfa.com

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما