پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
کوار اس ام اس چاپ تقویم تقویم لایه باز 94 باشگاه وبلاگ نویسان کوار ارتباط با ما از طریق واتس آپ و وایبر صبا گرافیک
۳ مرداد ۱۳۹۲
در هاله اي از دود و آتش سردار رشيد اسلام زخم‌هاي سرخ را به جان خريد و عاشقانه به سوي ملکوت پرواز کرد و جسم مطهرش را به خاک مجنون جاي گذاشت

سردار سالها قبل از پيروزي انقلاب ديده به جهان گشود. دوران کودکي را در محيط ساده و صميمي زادگاهش روستاي "ارباب سفلی" گذراند  و وارد دبستان روستا شد. تحصيلات خود را  تا سال سوم راهنمايي ادامه داد، با اوج‌گيري قيام مردمي انقلاب اسلامي، سردار نيز مشتاقانه به صف اول مجاهدين و مبارزين راه حق پيوست و فعاليت‌هاي سياسي و انقلابي زيادي انجام داد.

با شروع جنگ تحميلي سردار نيز به همراه ساير همرزمانش سلاح بر دوش گرفت و مردانه قدم در جبهه‌هاي خوزستان نهاد. عمليات‌هاي بيت‌المقدس و طريق القدس شاهد دلاوريهاي او بود.

سردار در ادامه به جمع سبزپوشان سپاهي پيوست و به عنوان مسئول تخريب لشگر 19 فجر در عملياتها حضور يافت. او که وجودش را در طبق اخلاص براي خدمت بيشتر به ميهنش نهاده بود با گذراندن دوره‌هاي مختلف آموزش غواصي در زمستان سرد سال 1364 به عنوان غواص تخريبچي دل به امواج خروشان اروندرود سپرد و مأموريت احداث موانع (ميدان مين) را در حاشيه خور عبدالله با موفقيت به پايان رساند.

در عمليات هاي کربلاي 4 و 5 و والفجر 10 رشادتهاي فراواني از خود به جاي گذاشت. سردار رشيد اسلام آخرين مأموريت پر حماسه خويش را در عمليات بيت‌المقدس 7 با انهدام دژ خاکي و پخش آب در مسير دشمن و نهايتاً تثبیت خط با موفقيت به پايان رساندند و به کمک همرزمانش موفق شدند آخرين پايه‌هاي مقر دژخيمان را منهدم سازند. با طلوع سپيده چهارم تيرماه مردان حق نماز صبح را به جا آوردند و به شکرانه اين حماسه عظيم معبود را ستايش نمودند اما ساعاتي بعد دشمن که تاب اين شکست مفتضحانه را نداشت ديوانه‌وار مقر تخريب و مهندسي که در پناه حسينيه جزيره مجنون جاي گرفته بود را بمباران شيميايي نمود و در هاله اي از دود و آتش سردار رشيد اسلام زخم‌هاي سرخ را به جان خريد و عاشقانه به سوي ملکوت پرواز کرد و جسم مطهرش را به خاک مجنون جاي گذاشت و اکنون پس از سالها هنوز بويي از پيراهن يوسف او به خانواده داغدارش نرسيده است.

منبع: وبلاگ روستای ارباب سفلینام:
ایمیل:
نظر شما:
 
 • عکس / انگور کوار
  عکس / انگور کوار

  عکس / انگور کوار

  شهرستان کوار با دارا بودن بیش از 3000 هکتار باغ انگور یکی از قطب های مهم تولیدکننده این محصول در سطح استان فارس می باشد.

 • عکس / برداشت سیر از مزارع کوار
  عکس / برداشت سیر از مزارع کوار

  عکس / برداشت سیر از مزارع کوار

  سير از 3000 سال پيش تاکنون مصرف دارويي داشته است و از شما در مقابل بيماري هاي قلبي، سرطان و عفونت ها محافطت مي کند.

 • تصاویری زیبا از پوشش گیاهی مراتع شهرستان کوار
  تصاویری زیبا از پوشش گیاهی مراتع شهرستان کوار

  تصاویری زیبا از پوشش گیاهی مراتع شهرستان کوار

  رویش انواع پوشش گیاهی در مراتع دشت کوار در فصل بهار، جلوه ای زیبا به این مراتع بخشیده است.

نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما