پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰:۲۱
اکثر بیماریهای قابل انتقال از سگ به انسان، بدون گازگرفتگی و از راه هایی که اصلاً تصور نمی کنید به انسان منتقل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارکوار، معضل سگ های ولگرد در شهر کوار و روستاهای این شهرستان همچنان ادامه دارد، ماجرایی که به این راحتی دست از سر مردم بر نمی دارد و گویا مسئولین نیز عزمی راسخ برای مقابله با افزایش بی‌رویه آن ندارند، مسئله‌ای که با چند برگ صورتجلسه و امضا حل نمی‌شود و نیازمند تصمیمی جدی در این خصوص است.

جولان سگ های ولگرد در کوار

يکي از مشکلات بهداشتي کشور که سال ‌ها است به ‌صورت يک معضل، منابع انساني و مالي کشور را به خود اختصاص داده و هر از چند گاه به‌ صورت بحران جدي در استان ‌هاي مختلف و در قالب بيماري‌ هاي جدیدی خود را آشکار مي‌ سازد، بيماري ‌هاي قابل انتقال بين انسان و حيوان است.

 

در میان حیواناتی که بیماریهایی را به انسان منتقل می کنند، سگ از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، هاری‌، سالک، كیست‌ هیداتیك‌ و چند مورد دیگر، مهمترین بیماریهای قابل انتقال از سگ به انسان هستند، بیماریهایی که در صورت عدم رسیدگی سریع، حتی می تواند منجر به مرگ انسان شود و نکته وحشتناک تر اینکه اکثر این بیماریها بدون گازگرفتگی و از راه هایی که اصلاً تصور نمی کنید به انسان منتقل می شود.

 

هاري

هاري يک بيماري ويروسي فوق العاده کشنده است که موجب عفونت مرکز دستگاه عصبي مي شود تمامي حيوانات خونگرم ممکن است به آن دچار شوند و به وسيله ي گاز گرفتن توسط حيوانات هار بيماري انتقال مي يابد و علاوه بر اینکه راه درمانی ندارد در صورتیکه حداکثر تا 4 ساعت پس از گازگرفتگی به مراکز درمانی مراجعه نشود 100 درصد کشنده خواهد بود.

 

سالک

سالک يک بيماري پوستي طولاني ‌مدت و بدون درد و تب، قابل انتقال بين انسان و تعدادي از حيوانات از جمله سگ است هنگام خونخواري پشه ‌از زخم ‌هاي سالک در جوندگان و سگ، انگل بيماري وارد بدن پشه‌ شده و با نيش پشه ‌ي آلوده، بيماري به انسان منتقل مي ‌شود.

 

کيست هيداتيک

کيست هيداتيک يک بيماري انگلي است که انسان و دام در اثر خوردن تخم نوعي انگل که در مدفوع سگ بيمار وجود دارد، به آن مبتلا مي‌ شوند، این انگل به راحتی و از طریق خوردن میوه و سبزیجات به انسان منتقل می شود، این انگل با ورود به بدن انسان در اندام هایی همچون قلب، کلیه و مغز رشد می کند و حتی تا 9 کیلوگرم هم میرسد و در صورت عدم رسیدگی سریع می‌تواند منجر به مرگ انسان شود.

 

چند توصيه:

دست ‌هاي‌ تان را بعد از تماس با حيوان خانگي حتماً بشوييد.

به بچه‌ ها اجازه ندهيد در مکان ‌هايي که به‌ وسيله ‌ي مدفوع حيوانات خانگي يا ساير حيوانات آلوده شده است بازي کنند و هرگز بچه‌ هاي کوچک را با سگ ‌ها تنها نگذاريد.

برای شستشوی سبزیجات از نمک استفاده کنید، وقتی که به طبیعت می روید از دست زدن به چمن ها بپرهیزید و قبل از غذا خوردن دست های خود را بشویید تا از انتقال انگل جلوگیری شود.مطالب مرتبط :

عبدالحمید روحانی
۱۳۹۶/۵/۱۱ ۱۲:۰۵

با سلام موضوع تعدادزیاد سگها درشهر کوار حدود یک سال است که مطرح میباشد وبا توجه به زاد وولد سگها تعدادشان هرروز بیشتر میشودومعلوم نیست چرا مسئولین نسبت به این موضوع واکنشی نشان نمیدهند شاید هم برای این باشدکه مردم را سرگرم این موضوعات نمایند تا فکر سدکوار وبیمارستان وتخلفات بی واکنش در انتخابات شوراهای اسلامی وتعطیلی دراز مدت مهمترین پمپ بنزین کوار ودهها مورد دیگر را فراموش کنندان شا الله که اینطور نباشد/عبدالحمید روحانی کوارستانی

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما