پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸:۰۲
امروزه مراسم‌های مجلل و پر زرق و برق که با نیت چشم و هم چشمی برپا می شود جای جشن های ساده‌ای که برای شروع یک زندگی برگزار می شد را گرفته است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارکوار، ازدواج یکی از رویدادهای مهم زندگی است و به مثابه ریلی که قطار زندگی روی آن سرعت بیشتر و هدفمندتری می‌یابد شناخته می‌شود، اما همین امر الهی به واسطه بدعت‌ها و تغییراتی که در طول دوران و به خصوص در سالیان اخیر یافته است به گردنه‌ای صعب العبور برای جوانان تبدیل شده و از این رو می‌بینیم که سن ازدواج در کشور ما روز به روز در حال افزایش است و با توجه معضلات اجتماعی که به همراه دارد دود آن به چشم همه مردم جامعه می‌رود.

 

امروزه مراسم‌های مجلل و پر زرق و برق که با نیت چشم و هم چشمی برپا می شود جای جشن های ساده‌ای که برای شروع یک زندگی برگزار می شد را گرفته است! این جشن ها مختص افراد ثروتمند جامعه نیست! بلکه هستند عروس و دامادهایی که توانایی برگزاری یک مهمانی ساده برای شروع زندگیشان را ندارند اما برای برگزاری این جشن های گران قیمت، وام های کلان می گیرند!

 

متاسفانه شهرستان کوار علیرغم بافت مذهبی خود، از این قاعده مستثنی نبوده و به واسطه وضعیت مالی تقریباً متوسط و رو به بالای قشر عظیمی از جمعیت آن، شاهد افزایش روز به روز این بدعت‌ها و در واقع کورتر شدن گره ازدواج زوج‌های جوان و علی الخصوص قشر ضعیف آن می‌باشد.

 

توجه به این نکته نیز ضروری است که گرچه شاید برخی از جوانان به هر راهی متوسل شده و با تأمین موقت هزینه های سرسام آور این بدعت‌ها و رسومات دست و پا گیر، به صورت موقت از این گردنه خودساخته عبور کنند منتهی دیری نمی‌پاید که موعد پرداخت بدهی‌ها فرا می رسد و طعم شیرین ازدواج را بر زوجین تلخ می‌کند، مسئله‌ای که متاسفانه به عامل بسیاری از طلاق‌ها تبدیل شده است.

 

از این رو انتظار می رود علیرغم ضرورت توجه خانواده‌ها و زوجین به این مسئله، مقامات و نهادهای مسئول که از آن جمله شورای فرهنگ عمومی شهرستان می‌باشد نیز با استفاده از پتانسیل عظیم ائمه جمعه، روحانیون، مبلغین و ریش سفیدان شهرستان تمهیداتی عملی در جهت رفع بدعت‌های مذکور و تسهیل در امر ازدواج جوانان بیاندیشند.

 

همچنین بخوانید: جای خالی موسسات ازدواج آسان در شهرستان کوارمطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما