پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۱:۴۳
یک نرم‌افزار سلامتی در تلفن همراه، اطلاعات حساسی را درباره نیرو‌های نظامی آمریکا و متحدانش در سوریه و عراق لو داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نقشه‌ای که برای نشان دادن مسیر حرکت ورزشکاران طراحی شده است اکنون اطلاعات حساسی را درباره موقعیت نیروهای نظامی آمریکا و متحدانش در سوریه و عراق فاش کرده است.

با این‌که موقعیت برخی از پایگاه‌‌های نظامی آمریکا و متحدان آن پیشتر مشخص بود، در این نقشه، مسیر رفت و آمد آن‌ها نیز به طور کامل به تصویر کشیده شده است که به راحتی می‌توان از آن‌ها برای بمب‌گذاری علیه این نیروها استفاده کرد.

این نقشه که به وسیله شرکت «استراوا لبز» طراحی شده است، مسیر حرکت افرادی که این برنامه را در تلفن همراه خود نصب می‌کنند و نیز، سطح عبور و مرور آن‌ها در مسیرهای مختلف در سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد.

مسیرهای مختلفی در کشورهای جهان در این نقشه برجسته شده اند؛ اما اطلاعات منتشر شده در این نقشه برای برخی کشورهای جهان جالب توجه است.

با استفاده محدود از این برنامه می‌توان مشاهده کرد که بخش بزرگی از نقشه عراق خاموش است، اما برخی از مناطق نظامی که در آن نیروهای آمریکایی و متحدانش استقرار یافته اند با جزئیات بسیار بالا به نمایش درآمده است. بخش‌هایی در شمال بغداد، جنوب موصل و استان الانبار از جمله این مناطق روشن هستند.

همچنین، محل‌های نظامی کوچک‌تر نیز دراین نقشه به نمایش درآمده اند که می‌تواند نشان‌دهنده موقعیت اردوگاه‌هایی باشد که کمتر شناخته شده اند.

همچنین، بخش‌هایی از جاده‌ها در این نقشه‌ها نورانی شده اند که نشان می‌دهد کاربران این برنامه هنگامی که در حال حرکت بوده اند، تلفن‌های همراه خود را روشن نگهداشته اند.

همچنین در یک پایگاه هوایی در شمال افغانستان نیز فعالیت‌های بسیاری در این نقشه دیده می‌شود.مطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما