پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳:۴۸
مردم کوار با رسیدن به شیراز از فلکه مصدق(میدان تره بار قدیم) به سمت چهارراه مشیر حرکت خود را آغاز نموده و در خیابان ها حرکت می کردند و شعار می دادند "ما مردم کواریم از بختیار بیزاریم".

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارکوار، در تاریخ انقلاب روزهایی است که با حماسه و پایمردی مردمان ایران زمین جاودانه شده است، روزهایی که مردم شجاع دیارمان علیه رژیم دیکتاتور پهلوی قیام کرده و توانستند خاندان سلطنت را به زیر کشند.

 

روزهایی که مردم با اتحاد خود سد های محکم را شکستند، روزهایی که هر موقع به تاریخ نگاهی می اندازی سراسر عشق و غرور می شوی از مردمان دیارت.

 

حماسه مردم کوار در روز "سه شنبه 17 بهمن 57" در حمایت از انقلاب و امام، یکی از برگ های زرین تاریخ کوار است.

 

17 بهمن 57 روزی بود که مردم انقلابی و شهیدپرور کوار با حرکتی انقلابی بخشی از دِین خود به انقلاب را ادا کردند.

 

مردم مبارز کوار در سال 57 و همزمان با اوج گيري مبارزات، راهپيمايي های علني خود عليه رژيم ستم شاهي را در شهر کوار آغاز کردند و تا 22 بهمن همان سال هر روز به دلايل مختلف در راهپيمايي های شهر کوار و شیراز شرکت مي کردند.

 

هر چند در اين روزها رفت و آمدها و جلسات شبانه مردم به صورت دقيق کنترل می شد اما اين اقدام ها تاثيري بر روند مبارزات مردم کوار نداشت و مردم کوار توفنده تر از گذشته به مخالفت ها و راهپيمايي هاي خود عليه رژيم ستم شاهي ادامه می دادند.

 

در همین راستا مردم همیشه در صحنه کوار تصمیم گرفتند تا در حرکتی هماهنگ و انقلابی روز سه شنبه 17 بهمن در مخالفت با رژيم ستم شاهي در شهر شیراز حضور پیدا کنند. در صبح این روز، مردم از نقاط مختلف بخش کوار با هرگونه وسیله نقلیه از کامیون گرفته تا وانت نیسان، خود را به شهر کوار رساندند و به صورت دست جمعی راهی شیراز شدند.

 

مردم کوار با رسیدن به شیراز از فلکه مصدق(میدان تره بار قدیم) به سمت چهارراه مشیر حرکت خود را آغاز کردند و با خودروهای خود و در حالی که اسلحه، چوب دستی و چماق در دست داشتند در خیابان ها حرکت می کردند و شعار می دادند "ما مردم کواریم از بختیار بیزاریم".

 

مردم شیراز در ابتدا تصور نمودند که این جمعیت از حامیان رژیم ستم شاهی هستند ولی با شنیدن شعارهای انقلابی مردم کوار، از آنها استقبال کردند.

 

این حرکت انقلابی و شعار مردم کوار در سطح استان و به نام کوار ثبت شد تا برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم ولایت مدار کوار افزوده شود.

 

17 بهمن 57 در تاریخ کوار از آن روزهایی بود که گرد فراموشی برآن نشسته بود و چند سالی است که به همت مردم و مسئولین شهرستان جانی دوباره گرفته است.مطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما