پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶:۱۶
«بودجه باقیمانده امسال را در همایش‌های الکی خرج کنید تا سال دیگر هم بودجه بدهند» این شعار مهمترین دستورالعمل برخی نهادها برای پایان هر سال است.
همایش‌های الکی برای حیف و میل بیت‌المال به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ "بودجه باقیمانده امسال را در همایش‌های الکی خرج کنید تا سال دیگر هم بودجه بدهند" این شعار مهمترین دستورالعمل برخی از نهادها و ارگان‌های کشور برای پایان هر سال است؛ این دستورالعمل که مدت‌ مدیدی است سرلوحه کاری برخی از مسئولین اداری کشور قرار دارد موجب شده تا در ماه پایانی هر سال لیست آفیش خبرگزاری‌ها مملو از همایش‌ها و مراسمات مختلفی باشد که چند سخنران واحد در تمامی آنها درباره موضوعات متفاوت صحبت می‌کنند، همایش‌هایی که نه قرار است معضلی از کشور حل کنند و نه با مدعوین خواب‌آلود راهی جدید پیش روی کشور می‌گشایند.

این همایش‌ها در حالی بودجه کشور را حیف و میل می‌کنند که رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به اسراف بودجه کشور توسط مسئولین کشور هشدار داده و تاکید کرده‌اند "مجموعه مسئولین کشور بایستی در شئون مجموعه تحت مدیریت خودشان به این توجه کنند که اسراف نباشد"

مسئولین زمان خرج کردن از بیت‌المال چهره کودکان شهرستان‌های محروم را به خاطر بیاورند

سعید توانا دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این همایش‌ها با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری همایش‌های ضروری به صورت ساده و به دور از تجملات گفت: متاسفانه علی‌رعم این تاکیدات همچنان برخی نهادهای دولتی و غیردولتی مدعی انقلابی‌گری، خلاف این اصل عمل می‌کنند.

توانا خاطرنشان کرد: هرچند خواست اکثر مسئولان از برگزاری این‌گونه همایش‌ها گفتمان و فرهنگ‌سازی است و نشان از نیت مثبت اکثر آن‌ها دارد اما در این راستا نیت تنها کافی نیست.

وی با تاکید بر اینكه نمی‌توان از طرق باطل حق را در جامعه گسترش داد اظهار کرد: اگر مدعی عدالت و شفافیت هستیم، باید جلوه‌ بیرونی آن در برنامه‌ها و همایش‌های ما هم واضح باشد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی توصیه کرد: مسئولین امر در هر پست و مقامی که هستند، هر موقع خواستند خرجی از بیت المال مسلمین انجام دهند، چهره‌ کودکان مظلوم و محروم شهرستان‌های مرزی و دورافتاده‌ کشور را به یاد آورند.

وی ادامه داد: چقدر خوب می‌شد اگر تصاویری از محرومیت مردم در دفتر و ادارات، جلوی چشم مسئولین قرار می‌گرفت تا حواسشان به نحوه هزینه‌کرد بیت المال باشد.

وقتی اختلافات اجتماعی ایجاد می‌شود مسئولین درد مردم را نمی‌فهمند

مجتبی بختیاری دبیر سیاسی اتحادیه دفتر تحكیم وحدت در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان این كه متاسفانه بعد از جنگ و اتفاقات دهه ٦٠ دیگر حفاظت شخصیت نداشتیم و با آرام شدن فضا به سمت تشریفات شخصیت‌ها رفته‌ایم اظهار کرد: یكی از آسیب های مهم در جامعه ایجاد شكاف اجتماعی بین مردم و مسئولین است.

بختیاری عنوان كرد: با آرام شدن فضا و حركت به سمت تشریفات شخصیت‌ها مسئولین دیگر مثل مردم تردد نمی‌كردند، خط‌های ویژه به آن‌ها اختصاص داده می‌شد، از گیت‌های مخصوص برای نماز جمعه عبور می‌كردند و برای آن‌ها جایگاه های خاص تعریف می‌شد که این اتفاق‌ها باعث شكاف اجتماعی بین مردم و مسئولین شد.

وی با بیان این كه متاسفانه از این قبیل تشریفات در جامعه كم نیست عنوان كرد: وقتی اختلافات اجتماعی ایجاد می‌شود مسئولین درد مردم را نمی‌فهمند و بودجه‌ای كه به آن ها تخصص داده می‌شود را به نوعی دیگر مصرف می‌كنند.

دبیر سیاسی اتحادیه دفتر تحكیم وحدت گفت: همان طور كه مشاهده می‌كنیم مقبره امام خمینی كه خود مخالف اشرافی‌گری بود در بهشت زهرا نماد تامه اشرافیت محسوب می‌شود.

بختیاری با بیان این که عده‌ای در اواخر دهه ٦٠ و اوایل دهه ٧٠ می‌گفتند برای رسیدن به پیشرفت باید مانور اشرافیت راه بیندازیم گفت: این اتفاق دقیقا نقطه آغاز ایجاد شكاف طبقاتی بود.

وی در اشاره‌ای به جریان تجمل‌گرایی در تاریخ یادآور شد: متاسفانه از زمانی كه قارون ها در قوم بنی اسرائیل روی كار آمدند و به جمع آوری زیورآلات پرداختند این قوم به بیراهه رفت و همین طور وقتی به تاریخ اسلام رجوع می كنیم طلحه و زبیری را می بینیم كه در روزهای سخت اسلام جزو شمشیر زنان صف اول مسلمانان بودند اما متاسفانه دچار اشرافی گری شدند و اختلافات طبقاتی و تفكری ایجاد شد و در نتیجه مقابل حق ایستادند.مطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما