پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷:۴۰
ترزا می‌ یک هفته به ۲۳ دیپلمات روس فرصت داد تا خاک این کشور را ترک کنند و اعلام کرد دیدار وزرای خارجه دو کشور برگزار نخواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه الجزیره در خبری فوری اعلام کرد ترزا می، نخست وزیر انگلیس، از اخراج ۲۳ دیپلمات روس خبر داد. انگلیس یک هفته به این ۲۳ دیپلمات فرصت داد تا خاک این کشور را ترک کنند.

 ترزا می‌ در سخنرانی خود در مجلس عوام این کشور گفت: شواهدی درباره دست داشتن روسیه در تلاش برای ترور جاسوس در خاک انگلیس وجود دارد و ناتو فردا در نشست فوق العاده این مسئله را بررسی خواهد کرد. تا اطلاع بعدی تمام تماس‌های سطح عالی میان لندن و مسکو به حالت تعلیق درمی‌آید. 

او همچنین از تعلیق قرارداد‌های دو جانبه با مسکو و لغو دیدار وزرای خارجه دو کشور که قرار بود به زودی برگزار شود، خبر داد.

می اعلام کرد هیچ نماینده دیپلماتیک یا سلطنتی در جام جهانی روسیه شرکت نخواهد کرد و دارایی های دولت روسیه در انگلیس بلوکه خواهد شد.

لندن مدعی است افراد اخراج شده، افسران اطلاعاتی‌ای هستند که با پوشش دیپلماتیک در انگلیس حضور دارند.

این اقدام یک هفته پس از آن صورت می‌گیرد که یک جاسوس روس‌تبار به نام «سرگئی اسکریپال» در انگلیس با عامل اعصاب مسموم شد. لندن مسکو را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده است.

اخراج این تعداد دیپلمات‌ روس از انگلیس در ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه است.مطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما