پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین
۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵:۴۴
داریوش دهقان فرماندار کوار در نشست خبری خود با خبرنگاران شهرستان که هر سه ماه یکبار صورت می گیرد، به تشریح وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارکوار، اهم موضوعات مطرح شده توسط فرماندار کوار به شرح زیر می باشد:

با پیگیری های مستمر و با ضرب الاجلی که به پیمانکار سد کوار داده شد؛ پروژه سد وارد روند رو به رشد و مناسبی شده و با تکمیل تونل ها، انحراف آب صورت گرفته و در سال جدید، کار ساخت بدنه سد شروع می شود.

 

در بیمارستان با کمبودهایی از جمله نیروی درمان موردنیاز روبرو هستیم که سعی در رفع آن داریم و در زمینه خصوصی سازی آن نیز هم خود ما و هم نماینده، اعتراض خود را رسماً اعلام کرده ایم و باز هم پیگیری می کنیم منتهی طبق دستور وزیر بهداشت، همه ی بیمارستان های کشور یکی پس از دیگری باید به بخش خصوصی واگذار شود.

 

پروژه فازهای تکمیلی ذوب آهن کوار با سرعت در حال انجام است و هم اکنون از مجموع نهصد و اندی نیروی فعلی، بیش از 500 نفر آن بومی شهرستان می باشند و طبق نظر کارشناسان، به ازای هر یک نفر اشتغال در صنعت فولاد، 12 تا 17 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می شود و اگر فقط به اشتغال غیرمستقیم آن در حوزه ناوگان حمل و نقل شمش بخواهیم اشاره کنیم، هم اکنون به طور میانگین روزانه 300 تا 350 خودرو در ذوب آهن کوار بارگیری می شود که هر خودرو حداقل برای 3 خانواده صاحب خودرو، راننده و کمک راننده اشتغال ایجاد کرده و این آمار غیر از میزان اشتغال ایجاد شده در بخش باربری ها و ... می باشد.

 

پروژه روکش آسفالت جاده کوار – اکبرآباد، پیمانکار آن مشخص شده و در مرحله انجام امور قانونی پس از مناقصه قرار دارد.

 

پروژه آسفالت جاده قنات با پیگیری های بسیار در هفته جاری شروع و در حال انجام می باشد.

 

پروژه ایجاد روشنایی مسیر هورباف – کوار در حال انجام است و ایجاد روشنایی مسیر هورباف – اکبرآباد در دستور کار قرار گرفته است.

 

پروژه احداث استخر آموزش و پرورش در مرحله مناقصه است و در سال جدید کلنگ زنی می شود.

 

بزودی یک واحد کشتارگاه صنعتی دام و طیور با سرمایه گذاری 40 تا 50 میلیارد تومانی بخش خصوصی در شهرستان کوار ایجاد می شود.مطالب مرتبط :

نام:
ایمیل:
نظر شما:
 
نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما