پیشنهاد سردبیر
پیشنهاد سردبیر

نظــر سنجــی

آرشیو
به نظر شما مهمترین پروژه موردنیاز مردم کوار چیست؟
آخرین عناوین

درباره ما

به نام خداوند جان و خرد

 

بهار موسم گل و بلبل و فصل محبوب بسیاری از شاعران است شاعر هم كه نباشی، هوای لطیف بهار و شاخه‌های پرشكوفه، فكر نوشتن را به سرت می‌اندازد و برای دل خودت هم كه شده، دفترت را غرق خط‌خطی می‌كنی.
بهار، محدود به مرزها نیز نمی‌شود. درست است كه ما ایرانی‌ها به شكل مشخص و با مراسم خاص، آمدن این فصل زیبا را جشن می‌گیریم، اما شاعران نقاط مختلف دنیا شعرهای بسیاری در ابراز علاقه به فصل شكفتن سروده‌اند.

در فارس هیچ دشتی در غنی بودن به پای دشت کوار نمی رسد. دشت کوار نمایشگاه دائمی و بین المللی و باغ گیاه شناسی فارس، ایران و جهان است.

مادام دیولافوآ در رمضان سال 1298 ه.ق در این باره می نویسد:

پس از خروج از کوهستانی که مانند تمام کوهستان های ایران  لَم یَزرع و خالی از سکنه بود، به دشت وسیعی رسیدیم که از حیث خرّمی و شکوه و وسعت بر دشت سروستان برتری داشت. گندم هایی که تازه سبز شده بودند، منظره ی بسیار زیبایی داشتند و مثل این بود که زمین از ریزه های زُمرّد مستور گردیده است ... پس از {منطقه} ورامین، من چنین منظره ی زراعتی ممتاز و خندانی ندیده بودم. خدا را شکر کردم که پس از دیدن آن بیابان های لَم یَزرع، اکنون چشمم به آبادی و سبزه و آب افتاده است. (کتاب کوار زمرد فارس)

 

ما نیز نام این پایگاه را بهار کوار نامیدیم، بهار مردمانی پاک و بی آلایش، بهار خطه 500 شهید کوار.

پایگاه خبری تحلیلی بهار کوار، با هدف یاری رساندن به جریان اطلاع رسانی آزاد، راه اندازی شده است. این وب سایت با رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران اداره می شود و به هیچ حزب و جناح سیاسی وابسته نیست، هرچند که در جریان مسائل سیاسی روز ایران، فعالانه حضور رسانه ای خواهد داشت.

این پایگاه آماده است تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، محمل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: ابوذر لطفیان اکبرآبادی 

سردبیر: ابوذر لطفیان اکبرآبادی

 

شما عزیزان می توانید جهت ارتباط با ما از روش های زیر استفاده نمائید:

پست الکترونیک: lotfian85@gmail.com

شماره تماس: 09178991884

آدرس: فارس - کوار - اکبرآباد - کوچه شهید باقری - کد پستی 7169184178

نام
نام خانوادگی
پست الکترونیک
موضوع
نظرشما