21

جنگ روانی با چاشنی غلیظ آشوب و لایه‌های آن / راهپیمایی ها و تجمع ها آبی بر آتش آشوب و اتمام حجت بود

  • کد خبر : 11765
  • 08 مهر 1401 - 15:41
جنگ روانی با چاشنی غلیظ آشوب و لایه‌های آن / راهپیمایی ها و تجمع ها آبی بر آتش آشوب و اتمام حجت بود
امام جمعه کوار گفت: این راهپیمایی ها و تجمع ها آبی بر آتش آشوب و اتمام حجت بود و تلاش های نیروی انتظامی و بسیج و سپاه و اطلاعات قابل تقدیر است. سپاه مواضع تروریست های کوموله و دمکرات و ... را در هم کوبید تا دشمنان بدانند نمی توانند به امنیت کشور ما تعرض و تجاوز کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهار کوار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌ مجید گشول در نماز جمعه این هفته شهرستان کوار ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) گفت: تقوای الهی در گروه تقویت اعتقاد به امامت و امام زمان است و امام عسکری(ع) آموزگار سبک زندگی مهدوی در عصر غیبت است.

یک سخنرانی تاریخی و ماندگار در سازمان ملل

امام جمعه شهرستان کوار در ادامه ضمن اشاره به سخنرانی رییس جمهور در سازمان ملل اظهار کرد: نقطه عطف سخنرانی ریاست جمهوری کشورمان که آن را در زمره نمونه‌های شاخص در این زمینه قرار می‌دهد، آنجایی بود که در مبحث تروریسم بین‌المللی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از قربانیان تروریسم که همواره با آن مبارزه کرده است، تصویری از سردار شهید سلیمانی را به حضار در مجمع عمومی ملل متحد نشان داد.

وی با بیان اینکه از زمان شهادت سردار تاکنون بیشتر رسانه‌های غربی حتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی کوشیده‌اند تا نام این شهید بزرگوار را به‌طور سازماندهی‌شده‌ای سانسور کنند، افزود: این حرکت آقای رئیسی در مجمع عمومی، استفاده هوشمندانه از فرصت به دست آمده بود تا ورای همه محدودیت‌ها، ماهیت اتهامات پیرامون تروریسم را که غرب همواره در تلاش است به ما نسبت دهد، پیش چشم جهانیان بازتعریف و قهرمان واقعی مبارزه جهانی با تروریسم را یادآوری کند.

حجت الاسلام گشول گفت حرکت ماندگار و تاریخی آیت‌الله رئیسی در نشان دادن عکس سردار جهانی مقاومت، بسیاری از برنامه‌های بچه‌گانه براندازان مفلوک را خنثی کرد و آنان نتوانستند این سفر را در افکار عمومی جهان به حاشیه ببرند.

جنگ روانی با چاشنی غلیظ آشوب و لایه‌های آن

حجت الاسلام گشول با برشمردن عبرت‌های فتنه اخیر گفت: آشوب و فتنه اخیر که شعله‌های آن هم‌اکنون فرو خفته است. درس‌ها و عبرت‌های فراوانی با خود به همراه دارد، که اکنون و پس از فرونشستن غبار فتنه باید به‌درستی و بصیرانه دیده شود و هوشمندانه مواجهه گردد. جنگ روانی در میدان یعنی هدایت اعتراضات و گسترش و تبدیل آن به آشوب سراسری که نیازمند سه مولفه‌ی مهم؛ انرژی و سرعت، احساسات و رقّت، جسارت و خشونت است.

وی با اشاره بر اینکه در این آشوب‌ها هر یک از سه مولفه‌ی مزبور باید به سرعت شکل بگیرد و به اوج برسد و با کمک و حمایت رسانه‌ها و عوامل داخلی و خارجی در مرحله قبل از آشوب و حین و پس از آن ضریب مضاعف داده شود، گفت: باتوجه به سه مولفه پیش گفته، آشوب‌های اخیر را می‌توان دارای چهار بُعدِ ” “زنانه” و “جوانانه” و ” خشونت گرایانه” و ” فناورانه” دانست.

گشول افزود: جالب این که یکی از عناصر جبهه اعتدال که درسال ۹۹ در سودای کاندیداتوری برای ریاست جمهوری بود، با نسخه‌ای شبیه به همین نسخه می‌خواست وارد میدان شود و به‌زعم خود حریف را از میدان به در کند! اکنون گویا معلوم شده است، آن نسخه را چه‌کسانی برای او بسته بودند!

خطیب جمعه کوار سخن رهبر معظم انقلاب که سال‌ها پیش فرمودند را بازگو کرد و گفت: «بنده به‌عنوان مسئول اوّل و مسئول‌ترین آدم در این نظام – که با همه‌ی وجودْ این مسئولیت را احساس می‌کنم – نسبت به مسائل سیاسی کشور هیچ نگرانی ندارم؛… از لحاظ اقتصادی هم، با وجود نابسامانی‌هایی که هست، بنده نگرانی اساسی ندارم، جز این‌که نگرانِ وضعِ طبقه‌ی ضعیفم که باید فکری برایشان بشود؛… می‌مانَد مقوله‌ی فرهنگی.

وی ادامه داد: بنده می‌خواهم عرض کنم که من از مقوله‌ی فرهنگی نگرانم. آن چیزی که بنده را امروز دچار دغدغه می‌کند، مسأله‌ی فرهنگی است. جواب کار فرهنگی باطل، کار فرهنگی حقّ است. در مقابل کسی که از ابزار فرهنگی استفاده می‌کند، ابزار فرهنگی لازم است. امروز یکی از بهترین ابزارهای فرهنگی، نماز جمعه است…»

نقش رژیم صهیونیستی در روابط ایران و اوکراین

امام جمعه شهرستان کوار در ادامه گریزی به مسائل سیاسی زد و گفت: در روزهای اخیر و پس از شکست‌های متوالی اوکراین در جبهه‌های نبرد شاهد تغییر راهبرد روس‌ها در مقابله با نیروهای نظامی اوکراین بوده‌ایم که یکی از بارزترین شاخصه‌های این تغییر راهبرد، استفاده گسترده نیروهای روس از پهپادهایی بوده که فناوری آن از ایران به روسیه منتقل شده است.

وی افزود: پس از عدم موفقیت نیروهای اوکراین در مقابله با سلاح مزبور، در میدان نبرد، سیاستمداران این کشور سعی کرده‌اند با تحت فشار قرار دادن ایران در رسانه‌های بین‌المللی از همکاری ایران با روسیه در بخش نظامی جلوگیری به عمل آورند. مقامات سیاسی اوکراین در آخرین اقدام خود در این راستا، دست به اخراج سفیر ایران در این کشور و ایجاد محدودیت برای کارکنان سفارت ایران زدند.

حجت الاسلام گشول گفت: به نظر نمی‌رسد که تصمیم اخیر اوکراین مبنی بر تقلیل سطح روابط با ایران با دستورالعمل‌های رژیم صهیونیستی، برای زلنسکی مرتبط نباشد و بسیاری باور دارند که این تصمیم زلنسکی بیش از اینکه بر اساس واقعیت‌های میدانی باشد به‌دلیل دستورالعمل‌هایی است که از طریق رژیم غاصب و آمریکا به وی القا شده است.

وی تاکید کرد: این نکته نباید فراموش شود که اخیراً ایران تلاشی برای میانجی‌گری میان روسیه و اوکراین شروع کرده بود و وزیر خارجه ایران، حسین امیر عبداللهیان با همین هدف به روسیه سفر کرد و چه کسی است که نداند آمریکایی‌ها به هیچ‌وجه تمایل ندارند مصالحه دیپلماتیکی میان روسیه و اوکراین برقرار گردد و اسرائیلی‌ها هم تمایل ندارند ایران پرچم‌دار حل این بحران جهانی باشد.

آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس

خطیب جمعه شهرستان کوار ضمن تبرک آغاز سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و بهار ایثار و مقاومت و ایستادگی به خانواده بزرگ آموزش و پرورش و همه رزمندگان و بسیجیان و ارتشیان و خانواده های شهیدان و جانبازان و آزادگان، گفت: نهاد مقدس آموزش و پرورش فراگیرترین و پرمخاطب ترین نهاد فرهنگی است و نقش بسیار حساس و اثرگذاری در تعلیم و تربیت نسل نو و شبهه زدایی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی دارد. آموزش و پرورش،خانواده ها و همه ی مراکز آموزشی و تربیتی باید کارخانه ی انسان سازی باشد.

حجت الاسلام گشول با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس برنامه های خوبی برگزار شد، افزود: شورای اسلامی و شهردار کوار نماد بسیج را در میدان احداث کردند. این کار شایسته مایه سپاس است. و همچنین طرح های عمرانی و راه سازی و احداث روشنایی در جاده ها با حضور نماینده و مسئولان شایسته قدردانی است.

وی در خاتمه با اشاره به حضور پررنگ مردم شهرستان کوار و نقاط دیگر کشور در راهپیمایی ها اظهار داشت: این راهپیمایی ها و تجمع ها آبی بر آتش آشوب و اتمام حجت بود و تلاش های نیروی انتظامی و بسیج و سپاه و اطلاعات قابل تقدیر است. سپاه مواضع تروریست های کوموله و دمکرات و … را در هم کوبید تا دشمنان بدانند نمی توانند به امنیت کشور ما تعرض و تجاوز کنند.

لینک کوتاه : https://baharekavar.ir/?p=11765

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.