18

با عوامل اختلال آفرین باید با قاطعیت برخورد شود / ما باید از مظلوم دفاع کنیم و در برابر ظالم بی تفاوت نباشیم

  • کد خبر : 7088
  • 02 اردیبهشت 1401 - 20:35
با عوامل اختلال آفرین باید با قاطعیت برخورد شود / ما باید از مظلوم دفاع کنیم و در برابر ظالم بی تفاوت نباشیم
امام جمعه شهرستان کوار گفت: در برابر عوامل اختلال گر و فساد آفرین باید با قاطعیت برخورد شود زیرا دولت با زمان کافی می‌تواند مشکلات را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهار کوار، حجت‌الاسلام‌ مجید گشول، در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان کوار، با تاکید بر کمک به یتیمان در ماه مبارک رمضان، خواستار مشارکت همه مردم در طرح ایران مهربان شد و بیان کرد: در این ماه مبارک رمضان می‌توانیم با پرداخت ماهانه ده‌هزار تومان به یتیم، در این طرح بزرگ شرکت کنیم.

وی افزود: در سال گذشته ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی به ایتام بوده‌است. در شهرستان کوار ۳۰۰ فرزند یتیم و ۳۰۰ فرزند که پدران‌شان ازکارافتاده است وجود دارد که می‌طلبد خیرین نیک اندیش با مشارکت در طرح محسنین در تأمین نیازهای آنان کمک کنند

مقاومت فلسطین بیدار است و رمضان ماه مقاومت است

امام جمعه شهرستان کوار با بیان اینکه ما باید روز قدس را باشکوه برگزار کنیم و از مظلومین حمایت کنیم، گفت: در روز قدس جهان اسلام در برابر جبهه کفر قرار می‌گیرد، صهیونیست‌ها می‌خواستند وارد مسجدالاقصی شوند و اعمال مخصوص انجام دهند اما جوانان فلسطینی مقاومت کردند و صهیونیست‌ها را عقب راندند، صدها فلسطینی زخمی و بیش‌از ۱ هزار نفر دستگیر شدند؛ فلسطینی‌ها ریشه دارند و اصیل اند و هویت ملی و دینی دارند مثل برخی کشورهای کوچک عربی ساخته دست استعمار غرب نیستند.

حجت الاسلام گشول افزود: رژیم صهیونیستی می‌خواهد هویت مذهبی مردم فلسطین یعنی مسجدالاقصی و هویت ارضی و جغرافیایی آنان یعنی سرزمین فلسطین را بگیرد اما نمی‌تواند مردم فلسطین امیدی به تشکیلات خودگردان ندارند و باعزم جدی مقاومت می‌کنند و صهیونیست‌ها گمان می‌کنند عادی‌سازی روابط با مقامات عربی امنیت‌ساز و فلسطین در حاشیه قرار می‌گیرد درحالی‌که چنین نیست و فلسطین مانند سدی محکم در برابر اشغالگران و رژیم پلید صهیونیستی مقاومت می‌کند.

وی ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن در سوئد متذکر شد: دنیای غرب با این اقدام خود اعلام کرد که در برابر گسترش موج اسلام‌خواهی ضعیف و بیچاره است.

امام جمعه شهرستان کوار افزود: این اقدام رذالت‌آمیز و پست و اهانت به کتاب مقدس ۲ میلیارد مسلمان اهانت به همه انبیا و ادیان و کتب آسمانی است و محکوم است.

گشول در ادامه به آسیب‌های فضای مجازی نیز گریزی زد و گفت: در برابر آسیب‌های فضای مجازی باید هشدار باشیم هک ادراکی و القاء تحلیل‌های دلخواه و نفوذ نرم و نامرئی در تصمیم‌گیری‌های کلان در دولت‌های دنیا یکی از طرح‌های دشمن است، عرضه انبوه اطلاعات درست و غلط و خسته کردن مغز و تاثیر گذاشتن بر روح و ذهن انسان، بمباران اطلاعات با مدل‌های مختلف موجب می‌شود بسیاری از افراد جامعه درگیر و منحرف شوند باید بصیرت و هوشیاری و بیداری خود را بالا ببریم.

برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی

خطیب جمعه شهرستان کوار همچنین به نابسامانی‌های اقتصادی کشور نیز گریزی زد و گفت: سیاست‌گذاری‌های ضعیف حضور برخی مدیران ناکارآمد قبلی، ناهماهنگی بین مسئولان اقتصادی ضعف نظارت و بازرسی، برخورد قاطع نکردن با سودجویان و دلالان زالوصفت و زیاده‌خواهان و رانت‌خواران که در دستگاه‌ها و ادارات نفوذ کرده‌اند و موجب اختلال در امور اقتصادی می‌شوند، از عوامل تشدید تورم است.

گشول بر ضرورت برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی تاکید کرد و ابراز داشت: در برابر عوامل اختلال آفرین باید با قاطعیت برخورد شود زیرا دولت با زمان کافی می‌تواند مشکلات را کاهش دهد.

وی افزود: البته این به‌معنای نفوذ فساد در همه بدنه اجرایی کشور نیست، اما موارد اخلالگر و فسادآفرین باید با برخورد قاطع زدوده شود.

ما باید از ۷۰ سال مقاومت مردم مظلوم فلسطین دفاع کنیم

امام جمعه شهرستان کوار همچنین به مسائل فلسطین نیز اشاره کرد و گفت: توطئه رسانه‌ای غرب و استکبار این است که دفاع از مظلوم و فلسطین را به مشکلات داخلی کشور گره بزند، شبهه‌پراکنی کند و حضور مردم را در روز قدس کاهش دهد اما شرایط منطقه و فلسطین التهابات کرانه غربی، رود اردن و غزه توطئه عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای غربی و ترکیه موجب خشم مردم فلسطین شده‌است.

گشول خواستار مشارکت هر چه بیشتر مردم در راهپیمایی روز قدس شد و افزود: ما باید از ۷۰ سال مقاومت مردم مظلوم فلسطین دفاع کنیم و در برابر ظالم بی‌تفاوت نباشیم.

وی با بیان اینکه برنامه حساب‌شده‌ای برای ایجاد تفرقه بین دو ملت ایران و افغانستان طراحی شده‌است گفت: که یکی از موارد آن تعرض به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات است پس‌از مدت کوتاهی از حمله تروریستی در حرم رضوی موج‌های ایجاد هراس و تفرقه و حمله به کنسولگری ایران نشان می‌دهد یک برنامه و توطئه حساب‌شده‌ در جریان است باید هوشیار باشیم.

خطیب جمعه شهرستان کوار اظهار داشت: درگیری جناح‌های شیعی در عراق، غفلت از وظایف اصلی در خدمت به مردم و اخراج کامل آمریکا از عراق، اختلافات بین جناح‌های گوناگون شیعی، زمینه بروز بعضی از فرقه‌های انحرافی شده‌است جریان انحرافی محمود از سرخی در عراق همسو با جریان‌های افراطی و انحرافی مایه ناامنی است البته این جریان پشتوانه مردمی ندارد اما اعتقادات خطرناکی دارند.

رهبر فرمودند: من از سپاه، صد در صد راضی ام، ولی قانع نیستم

حجت الاسلام گشول با تبریک و گرامی داشت تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام در دوم اردیبهشت ادامه داد: شجره طیبه سپاه پاسدار انقلاب است اگر سپاه نبود کشور نبود؛ سپاه، امید مستضعفان و محرومان است در همه عرصه‌های فرهنگی‌، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی، سازندگی، جهادی، سلامت و بهداشت بسیار فعال است.

وی با بیان اینکه شورای هیئات مذهبی کارکردهای اجتماعی و فرهنگی دارند و یک تشکل مردمی مهم و اثرگذار است گفت: در شهرستان کوار ۸۰ هیئت مذهبی وجود دارد که 30 هیأت در سامانه طوبی ثبت‌شده است برای حضور در انتخابات شوراهای هیئات مذهبی باید همه هیئت‌ها در سامانه طوبی ثبت شوند به اداره‌ی تبلیغات مراجعه کنند.

امام جمعه شهرستان کوار در پایان اظهار داشت: از نماینده محترم ولی‌فقیه در زمینه تبیین موضوع مطلقه ولایت‌فقیه اصل پنجم قانون اساسی حمایت می‌کنیم بعضی از رسانه‌ها شیطنت کردند و سخنان ایشان را تحریف کردند، ولایت‌فقیه موجب امید مظلومان و ناامیدی دشمنان و موجب رشد و ترقی در همه ابعاد است ولایت‌فقیه الگوی حکومت اسلامی و تحقق ارزش‌های الهی و دینی و مایه حرکت در صراط مستقیم است ما از سخنان حکیمانه نماینده ولی‌فقیه در استان امام‌جمعه محترم شیراز حمایت می‌کنیم و امیدواریم این عالم گران‌قدر و فرزانه و همچنین شبکه امامت جمعه در تبیین موضوع ولایت‌فقیه بیش‌از پیش موفق باشند.

خطبه اول
خطبه دوم

لینک کوتاه : https://baharekavar.ir/?p=7088

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.