26
امام جمعه شهرستان کوار:

مانور موتورسواران هتاک به همراه دختران بی‌ حجاب در شهر مایه وقاحت و شرمساری است، مسئولین جلوی تکرار این منکرات را بگیرند

  • کد خبر : 5933
  • 20 اسفند 1400 - 14:19
مانور موتورسواران هتاک به همراه دختران بی‌ حجاب در شهر مایه وقاحت و شرمساری است، مسئولین جلوی تکرار این منکرات را بگیرند
حجت السلام گشول بیان کرد:‌ هتاکی و پرده‌دری و کشف حجاب امنیت اجتماعی را به مخاطره می‌اندازد و کمک به اهداف سیاه دشمن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل بهار کوار، حجت‌الاسلام گشول در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر کوار با با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دو فریضه مهم و سرنوشت‌ساز و جامعه پرداز است، گفت: دشمن برای از بین بردن حجاب و پایمال کردن ارزش‌ها و لگدمال کردن دین طرح چهارشنبه‌های سفید را در پیش گرفته است. هتاکی، پرده‌دری و کشف حجاب، کمک به اهداف دشمن و از منکرات علنی است.

امام جمعه شهرستان کوار با بیان اینکه موتورسواران هتاک و پرده‌در و گستاخ به همراه دختران بی روسری و بدون پوشش در جامعه مانور می دهند، اظهار کرد: این هتاکان با افراد ناهی از منکر نیز درگیر می شوند و آنان را ضرب‌وشتم قرار میدهند که مایه وقاحت و شرمساری است.

حجت الاسلام گشول خواستار پیگیری جدی مسیولین نسبت به این مسئله شد و بیان داشت: نیروی انتظامی، اطلاعات، دادستان، سپاه و شورای تأمین این موضوع را به جد پیگیری کنند و جلوی تکرار این منکرات را بگیرند.

امام‌جمعه شهرستان کوار بیان کرد:‌ هتاکی و پرده‌دری و کشف حجاب امنیت اجتماعی را به مخاطره می‌اندازد و کمک به اهداف سیاه دشمن است. دشمن نمی‌خواهد در جامعه حیا و حجاب و پوشش باشد. دشمنان می‌خواهند جامعه ما درگیر انواع آلودگی‌ها پرده‌دری‌ها و پایمال کردن احکام دین باشد.

حجت‌الاسلام گشول بابیان اینکه شهدا مظهر عقلانیت دینی و مدافع حقانیت و عدالت‌اند اظهار کرد: روز بزرگداشت شهدا روز زنده نگه‌داشتن نام و یاد و راه و اهداف شهداست و منحصر به این روز نیست. زنده نگه‌داشتن نام و یاد و راه شهدا کمتر از شهادت نیست. فرهنگ شهادت، فرهنگ ایثار و فداکاری و اهمیت دادن به سرنوشت جامعه است و در مقابل فردگرایی و سودجویی غربی است.

وی ضمن تبریک اعیاد و ایام ماه شعبان به مناسبت ولادت امام حسین و روز پاسدار گفت:‌ سپاه یک نهاد ولایی انقلابی جهادی مردمی بصیر پربرکت و آماده است که آثار و برکات فراوانی در موضوع محرومیت‌زدایی خدمات اجتماعی بصیرت افزایی داشته است و این راه پرافتخار را باقوت ادامه خواهد داد.

خطیب جمعه شهرستان کوار ضمن تبریک ولادت پربرکت حضرت علی‌اکبر تجلی حیات توحیدی و روز جوان گفت: حضرت علی‌اکبر شبیه‌ترین مردم ازنظر آفرینش و اخلاق و گفتار به پیامبر بود. ایشان پذیرای درماندگان و بیچارگان و نیازمندان بود و بصیرت بسیار بالایی داشت و حاضر نشد راه ولایت و امامت را و دفاع از ارزش‌ها را ترک کند و به دشمن بپیوندد.

گشول ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و تأکید بر اینکه طبیعت مادر ماست احترام طبیعت را باید نگه‌داریم گفت:‌ اراضی ملی، ملک خصوصی و شخصی نیست. از حریق و آتش‌سوزی در طبیعت باید پیشگیری شود. از همه عزیزانی که برای اطفای حریق زحمت‌کشیده و می‌کشند باید قدردانی کنم.

وی بابیان اینکه ما باید طبیعت را پاس بداریم و از آن نگهداری کنیم گفت: از آبخیزداری و مهار سیلاب‌ها باید حمایت شود. از آتش‌نشانان برای تهیه لوازم موردنیاز باید حمایت شود. از بسیج سازندگی سپاه گروه‌های جهادی و ستاد بحران و منابع طبیعی و همه عزیزانی که برای اطفای حریق در منابع طبیعی تلاش کرده‌اند باید قدردانی شود.

امام‌جمعه شهرستان کوار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جهاد تبیین ضرورت دارد گفت:‌ سنگین‌ترین عملیات تحریف دشمن این است که نظام را ناکارآمد نشان دهد. جهاد تبیین برای گفتمان سازی برای توصیه به‌حق و صبر برای دشمن‌شناسی لازم است.

حجت‌الاسلام گشول با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری بیان کرد: تصویب بودجه سنگین و ناکارآمد غلط است. مؤلفه‌های افزایش قدرت ملی باید تبیین شود و مشکلات معیشتی مردم باید حل گردد. تبیین روشنگری بدون هزینه است. تبیین مشخص کردن اهداف اولویت‌ها و مایه شناخت دوست و دشمن است.

وی در ادامه سخنان خود بابیان اینکه رژیم مافیایی آمریکا بحران‌زا و بحران زیست است گفت:‌ از سال ۱۹۴۵ تا ۲۰۰۱ میلادی از مجموعه ۲۴۸ درگیری نظامی که در ۱۵۳ نقطه جهان رخداد آمریکا ۲۰۱ جنگ را آغاز کرد یعنی ۸۱ درصد. یعنی هرسال ۴ جنگ را برجهان تحمیل کرد. بخش فراوانی از درآمدهای اقتصادی آمریکا از فروش تسلیحات نظامی به دیگر کشورها است. سالانه میلیاردها دلار سلاح و خدمات نظامی به کشورهای جهان صادر می‌کند.

امام جمعه کوار ضمن خرسندی از قدرت نمایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه هوا فضا خاطرنشان ساخت: ایران اسلامی به لطف الهی و تلاش و همت فرزندان ملت در سپاه اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا با نام ماهواره نور ۲ ارتقا یافته و ماهواره نور ۱ پرتاب می کند.

گشول با تاکید بر اینکه ماهواره نور برای جمع‌آوری اطلاعات، رصد وضعیت پیش‌بینی سیل و حوادث طبیعی و کاربردهای نظامی و امنیتی این ماهواره در مدار قرار گرفته‌است، گفت: دشمن می‌خواست ما را در زمین قفل و مهار کند اما فرزندان و اندیشمندان و تلاشگران این ملت در هوافضای سپاه نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرده‌اند.

وی تأکید کرد:‌ توافق نهایی در مذاکرات وین فقط با قبول شروط ایران امکان‌پذیر است اگر راست می‌گویند تحریم‌ها را بردارند و برای رفع تحریم‌ها و پایداری توافق تضمین دهند تا راستی آزمایی شود.

حجت‌الاسلام گشول بابیان اینکه جنگ اوکراین و روسیه یک جنگ ساده نیست جنگ فکری و ایدئولوژیک در سطح قدرت‌های اصلی نظام بین‌الملل است اظهار داشت:‌ غرب تماشاگری ناتوان و شعار دهنده است. غرب و ناتو قابل‌اعتماد و اتکا نیستند. اوکراین بر اساس توافق‌نامه بوداپست در سال ۱۹۹۴ خود را باوجود ظرفیت نظامی بالا و سومین قدرت اتمی جهان خلع سلاح کرد آمریکا و انگلیس و روسیه تضمین به امنیت آن دادند اما اینک فقط همدردی می‌شنوند.

امام‌جمعه شهرستان کوار ادامه داد: غربی‌ها و آمریکایی‌ها ارزشی برای متحدان خود قائل نیستند تحریم بر روسیه اثری نداشته بلکه درآمد آن را چندین برابر می‌کند ۵۳ درصد نفت و ۴۶ درصد گاز اروپا توسط روسیه تأمین می‌شود مهم‌ترین تولیدکننده فلزات اساسی مانند مس آلومینیوم و فولاد و صادرکننده گندم و غلات روسیه است.

وی در خاتمه افزود:‌ بحران اوکراین غرب را در موضع ضعف قرارداد مراودات تجاری ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و فدراسیون روسیه و باز شدن بازارهای جدید، تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند. بیش از ۷ دهه و بعد از جنگ جهانی دوم تا حالا صاحب‌نظران علوم سیاسی در غرب القا می‌کردند جنگ برای کشورهای جهان سوم است برای آمریکای جنوبی آفریقا و آسیاست. اما اولین جنگ ۲ کشور اروپایی جنگ بین اوکراین و روسیه نشان داد معادلات سیاسی به‌هم‌ریخته است.

خطبه اول
خطبه دوم

لینک کوتاه : https://baharekavar.ir/?p=5933

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.