16

هماهنگی و وحدت بین مسئولین، زمینه‌ساز پیشرفت شهرستان کوار است

  • کد خبر : 9122
  • 21 خرداد 1401 - 16:20
هماهنگی و وحدت بین مسئولین، زمینه‌ساز پیشرفت شهرستان کوار است
امام جمعه شهرستان کوار گفت: در این شرایط اقتصادی باوجود مشکلاتی که در جامعه وجود دارد همدلی، هم‌بستگی و کمک به نیازمندان، یک اصل مهم و ضروری است، ما می‌توانیم با افزایش هم‌بستگی و همدلی و کمک مؤمنانه در جامعه از بار فشار دولت بکاهیم و در جامعه خود آسیب‌ها را کاهش دهیم و اعتماد افزایی کنیم.

حجة الاسلام‌ و المسلمين مجید گشول خطیب جمعه شهرستان کوار در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه 20 خردادماه کوار بعد از توصیه به تقوا با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) گفت: امام رضاعلیه السّلام فرمود؛ دوست هر کس خرد و عقل او است و دشمن او جهل و نادانیش.

وی عنوان کرد: عصر هشتمین امام نور حضرت رضا علیه السلام دارای ویژگیهای گوناگونی بود و سخن از آن روزگار، نیاز به بحث گسترده و کتاب دیگری دارد.

امام جمعه شهرستان کوار ادامه داد: من بر این اندیشه نیستم که آن روزگار، روزگار آزادی کامل برای بیان حقایق و حرکت بر اساس عدالت و فضیلت بود و آن گرامی می‌توانست هر سخن حقی را به زبان آورد یا هر کار شایسته ای را در جهت خدمت به حق و مردم ستمدیده انجام دهد و نیز بر این اندیشه هم نیستم که آن حضرت به گونه ای در فشار استبداد بود که نمی توانست سخنی از حق و عدالت به زبان آورد، نه! نه آنگونه بود و نه اینگونه، بلکه جو حاکم بر عصر و جامعه زمان او، میان آزادی و استبداد مطلق در نوسان بود.

حجت الاسلام و المسلمين گشول در خطبه دوم ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت گفت: کرامت در گرو بخشش و سخاوت و عمل به وعده است.

وی در ادامه با مروری بر بیانات رهبر انقلاب در مراسم 33 سالگرد رحلت امام خمینی(ره) افزود: رهبر گرانقدر ایران توصیه‌های به فعالان عرصه‌ی انقلابی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی داشتند از جمله گفتند که نگذارید از انقلاب، هویت‌زدایی کنند و حقیقت انقلاب را واژگون کنند، امام روح این انقلاب است و نگذارید یاد امام در جامعه را کمرنگ و تحریف کنند؛ نگذارید رده‌های ارتجاع در کشور نفوذ کنند و جاگیر بشوند.

امام جمعه شهرستان کوار با بیان اینکه دروغ، فریب و جنگ روانی دشمن را افشا کنید و نگذارید جنگ روانی در کشور تاثیر بگذارد، عنوان کرد: از سرمایه ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره بگیرید؛ نگذارید وانمود کنند کشور به بُن‌بست رسیده است، امروز که دشمن در صدد تخریب مسئولان انقلابی است، وظیفه‌ی قدرشناسی وظیفه‌ی سنگینی است؛ باید از مسئولین قدرشناسی کرد.

حجت الاسلام و المسلمين گشول گفت: رهبر معظم انقلابی در پایان بیانات مهم خود در مراسم سی‌وسومین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، به فعالان جبهه انقلاب هفت توصیه کلیدی فرمودند اما در بین این هفت مورد، «تولید عمل صالح از سرمایه ایمان مردم» از محوریت و تخاطب خاصی برخوردار است؛ از منظر رهبر معظم انقلاب: «ایمان، پایه‌ی عمل و حرکت انسان است. تا انسان به چیزی دلسپرده و گرویده نباشد، در راه آن حرکت نمی‌کند.»

وی در ادامه مرور بر سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: تأملی بر اعتراف مقامات آمریکایی به شکست کارزار فشار حداکثری جنگ اقتصادی تمام عیار آمریکا با ایران از ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ آغاز شد که ترامپ یک‌سال پس از حضور در کاخ سفید و پس از کلنجار رفتن با اعضای دولت و مشاورانش، رسماً دستور خروج آمریکا از برجام را امضا کرد و تحریم‌هایی که به‌واسطه برجام لغو شده بود را مجدداً بازگرداند.

خطیب جمعه کوار عنوان کرد: از نگاه آمریکایی‌ها، این فشار است که موجب پدیدآمدن تعامل و توافق می‌شود؛ حتی آمریکایی‌ها به مقوله‌ توافق با خودشان هم در قالب دیپلماتیک و گفتمان سیاسی نگاه نمی‌کنند، بلکه آن را نتیجه‌ فشار خود می‌بینند.

هراس رژیم صهیونیستی از فروپاشی در آستانه ۸۰ سالگی

حجة الاسلام والمسلمين گشول گفت: در سال‌های اخیر مقامات صهیونیستی بارها به خطر فروپاشی این رژیم اذعان کرده‌اند اما اکنون نوبت به نخست وزیر رژیم صهیونیستی رسیده که به‌صورت آشکارا از فروپاشی سخن بگوید؛ بحران مشروعیت در سرزمین‌های اشغالی به‌دنبال فساد مقامات صهیونیستی باعث شده است که حتی نهادهای اطلاعاتی غربی نیز نسبت‌به بقای اسرائیل با دیده شک و تردید نگاه کنند.

وی افزود: بررسی برخی از شاخص‌ها نشان‌دهنده این است که پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب در مورد نابودی اسرائیل در ۲۵ سال آینده با واقعیت‌های میدانی و منطقه‌ای همخوانی دارد و احتمال وقوع این مسئله حتی زودتر از موعد اعلام شده نیز وجود دارد.

امام جمعه شهرستان کوار در بخش دیگری از سخنان خود گریزی بر مسائل شهرستان زد و گفت: در زمینه مسائل شهرستان هماهنگی‌های لازم برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان انجام شد و نهادهای مختلف فرهنگی مانند آموزش‌وپرورش، بسیج، کتابخانه عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و سایر دست‌ اندرکاران هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان انجام داده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمين گشول با اشاره به اینکه دوره تربیت تخصصی قاری قرآن در شهرستان در حال انجام است اظهار داشت: در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی معاونت امنیتی اجتماعی سیاسی فرمانداری درحال برنامه‌ریزی و هماهنگ‌سازی برای فعالیت‌های جدی در این زمینه است و امیدواریم هدف‌گذاری، سیاست‌گذاری و تلاش‌های هدفمند و نقطه زن در این زمینه به‌خوبی انجام شود و آموزش‌های لازم دوره‌های آموزشی برای خانواده‌ها برگزار گردد.

وی افزود: حضور میدانی فرماندار با مدیران شهرستان در روستاها، شهرها و نقاط مختلف به‌ویژه مناطقی که نیاز به توجه بیشتر دارد قابل‌تقدیر است البته این بازدیدهای میدانی باید با رویکرد حل مشکلات،کاهش مشکلات، احصای دقیق نیازمندی‌ها، کمبودها، احصای ظرفیت‌ها به‌کارگیری ظرفیت‌ها برای کاهش مشکلات باشد و مصوباتی که گذرانده می‌شود جنبه عملیاتی پیدا کند.

امام جمعه شهرستان کوار با بیان اینکه همدلی هماهنگی و وحدت بین مسئولین، فرمانداری، سپاه، نهاد امامت جمعه و مردم، زمینه‌ساز رشد و پیشرفت شهرستان است ادامه داد: توجه به مسائل فرهنگی تکمیل و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، توجه به تقویت فرهنگ عمومی، توجه به تقویت دانشگاه‌ها، تقویت فرهنگ‌سازی عمومی در جامعه، استفاده از ظرفیت‌های عمیق فرهنگی به‌ویژه حضور جوانان استفاده از نخبگان، توجه به کارشناسی بودن فعالیت‌ها و اولویت‌بندی و رعایت اهم و مهم باید مورد توجه مسئولین عزیز فرماندار محترم، مدیران فرهنگی، نهادهای انقلابی و مردم عزیز و گروه‌های جهادی باشد.

حجت الاسلام و المسلمين گشول گفت: در این شرایط اقتصادی باوجود مشکلاتی که در جامعه وجود دارد همدلی هم‌بستگی و کمک به نیازمندان یک اصل مهم و ضروری است توجه به فقرا، توجه به نیازمندان به‌ویژه خویشاوندان و نزدیکان از آموزه‌های مهم اسلامی و قرآنی است ما می‌توانیم با افزایش هم‌بستگی و همدلی و کمک مؤمنان در جامعه از بار فشار دولت بکاهیم و در جامعه خود آسیب‌ها را کاهش دهیم و اعتماد افزایی کنیم.

وی افزود: توجه به مناطقی که به آن کمتر توجه شده‌است محله موسوم به مسکن مهر شهر کوار برای فضای سبز برای روشنایی برای مسجد برای رفاه عمومی نیازی به توجه بیشتر دارد فرماندار محترم مسئولین عزیز به این محله نیازمند به توجه بیشتر عنایت داشته باشند.

امام جمعه شهرستان کوار اظهار داشت: بحمدالله شهرستان کوار از نظر اجتماعی، انسانی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی، ارزشی روحیه سلحشوری و روحیه دفاع از ارزش‌ها و انقلاب یک شهرستان ممتاز است باید از این ظرفیت‌های گوناگون برای رشد و پیشرفت شهرستان و کاهش مشکلات حداکثر استفاده بشود.

حجت الاسلام و المسلمين گشول با بیان اینکه شهرستان کوار شهرستان نوپایی است که نیاز به رشد و تقویت دارد عنوان کرد: بعضی از اداراتی که هنوز در شهرستان تشکیل نشده‌است باید دائر شود، اداره اوقاف شهرستان کوار باید دائر گردد، از سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی باید حمایت بیشتری صورت پذیرد زیرا این دو اداره فاقد هرگونه تجهیزات می‌باشند؛ از مراکز قرآنی مؤسسات فرهنگی فعالیت‌های جهادی فرهنگی بیش‌از پیش باید حمایت شود.

لینک کوتاه : https://baharekavar.ir/?p=9122

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.