۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اجتماعی » اسلایدر
  • شناسه : 776
  • 27 ژانویه 2021 - 20:37
  • 224 بازدید
  • ارسال توسط :
اقدام نمادین کارکنان اداره گاز شهرستان کوار در پاکسازی طبیعت
به مناسبت هفته هوای پاک

اقدام نمادین کارکنان اداره گاز شهرستان کوار در پاکسازی طبیعت

29 دی ماه روز ملی هوای پاک| بند بهمن، اثر باستانی است که چند کیلومتری غرب شهر کوار روی رودخانه قره آغاج زده شده است.

به گزارش بهار کوار، به مناسبت هفته هوای پاک که از ۲۹ دی ماه به مدت یک هفته شروع می شود، کارکنان اداره گاز کواراقدام به پاکسازی طبیعت بندبهمن شهرستان کوار نمودند. گزارش ویدئویی آن را در پایین میتوانید مشاهده نمایید.

در ایران بحران آلودگی هوا در تهران و شش شهر آلوده آن شامل تبریز، مشهد، اراک، اصفهان، شیراز و اهواز، مسئولین ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا را بر این داشت تا به منظور ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه، از سال ۱۳۷۴ روز ۲۹ دی ماه را به عنوان روز ملی هوای پاک اعلام نمایند.

هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه بوده است و از آنجا که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است این روز می تواند عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی بین بخشی باشد.

بند بهمن، اثر باستانی است که چند کیلومتری غرب شهر کوار روی رودخانه قره آغاج زده شده است. بنابر اظهار نظر متخصصان، این سد در دوره ی هخامنشی احداث شده و هم چنین در طول ۲۵ سده سرفراز ایستاده و کشتگران و کشاورزان کواری رهین منت آنند. درازی این سد ۱۲۶ متر،پنای آن ۴ متر و ارتفاع آن به طور متوسط ۵ متر می باشد. از همشهریان عزیز خواهش مندیم در حفظ طبیعت زیبای کوارکوشا باشند و از ایجاد آلودگی جلوگیری کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

بیست − 7 =